EmagoldJewelry

22 Ayar Gram Altın 24 Ayar 995 Gram Altın 24 Ayar 999.9 Gram Altın 999 ayar gümüş külçeler Ata Lira Beşli Altın Çeyrek Altın Genel İAR Yeniçeri Takı Serisi İki Buçukluk Altın Kişiye özel hediyelik gram altın Tam Altın Yarım Altın

Altın Ülkeleri

Önde Gelen Altın Ülkeleri

Çin

Çin’de, altın genellikle ailenin genç üyelerine özel günler için hediye edilir ve yeni doğan bebeklere minik kolye veya bilezik şeklinde altın verme geleneği vardır. Altın ayrıca, güzelliklerinin yanı sıra yatırım değeri için genellikle burç sembolleri içeren 24 karatlık süslü mücevher parçalarının satın alındığı Çin Yeni Yılı’nda özel bir yere sahiptir.

Hindistan 

Hindistan, altın için en büyük pazarlardan biridir ve artan zenginlik, talepteki büyümeyi tetiklemektedir. Altın, bir değer deposu, bir zenginlik ve statü sembolü ve birçok ritüelin temel bir parçası olarak kabul edilen, ülke kültüründe merkezi bir role sahiptir.

ABD

ABD altın takı pazarı, tasarımcı altın mücevher markalarının büyümesiyle en üst düzeyde bir rönesans yaşıyor. Düğünler, günümüzde Amerika’nın altın takı talebinin önemli bir faktörüdür.

Türkiye

Altın, Türk yaşamının bir parçasıdır: tüccarlar eski Lidya’da altın sikkelerin kullanımına öncülük etmişlerdir ve bugün altın, Türkiye ekonomisinde önemli ve yenilikçi bir rol oynamaktadır.