EmagoldJewelry

22 Ayar Gram Altın 24 Ayar 995 Gram Altın 24 Ayar 999.9 Gram Altın 999 ayar gümüş külçeler Ata Lira Beşli Altın Çeyrek Altın Genel İAR Yeniçeri Takı Serisi İki Buçukluk Altın Kişiye özel hediyelik gram altın Tam Altın Yarım Altın

Altının yenilikçi kullanımı

Altının kullanım alanları çok çeşitlidir. Altın teller internetin bel kemiğidir ve altın katmanları NASA’nın astronotlarını ve ekipmanını radyasyon ve ısıdan korumasına yardımcı olur. Katalitik konvertörlerde kullanım için kanıtlanmış bir malzemedir ve altının benzersiz özellikleri, hepimizin günlük olarak kullandığı bir dizi kimyasalın üretiminde rol oynar.

İlaç

Altın nanopartiküller, her yıl küresel olarak kullanılan yüz milyonlarca Hızlı Teşhis Testlerinin merkezinde yer almaktadır. Bu köklü ve kritik öneme sahip teknoloji, son on yılda gelişen dünyada hastalık teşhisinin çehresini değiştirdi.

Altın bazlı bazı ilaçlar geliştirilmiş ve romatoid artrit gibi bazı hastalıkları tedavi etmek için kullanılmıştır. Altının kanser tedavisinde oynayabileceği role yönelik araştırmalar halen devam etmektedir.

Çevre

Altın nanopartiküller, güneş pillerinin verimliliğini artırmak için kullanılıyor ve altın bazlı malzemeler, yeni ve daha etkili yakıt hücresi katalizörleri arayışında umut vaat ediyor. Yeraltı suyu kirliliği, sanayileşmiş alanlarda dünya çapında yaygın bir sorundur ve altının başka bir yenilikçi kullanımı, kirletici maddelerin bileşen parçalarına ayrılmasına yardımcı olmaktır.

Mühendislik ve havacılık

NASA’nın 2021’de fırlatılması planlanan James Webb Uzay Teleskobu, erken evrende oluşan ilk galaksileri arayacak. Teleskobun 18 altıgen ayna parçası mikroskobik ince altın kaplama ile kaplandı ve kızılötesi ışığın verimli bir yansıtıcısı olarak metalin özelliklerinden yararlanıldı